taghlid
15 دی 1401 - 11:57

پرداخت ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی

اردبیل - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تا آخر آذرماه با همکاری بانک‌های عامل ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی در استان اردبیل پرداخت شده است.

بهروز رحیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به عنوان دستگاه حاکمیتی و مرجع به عنوان دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان اردبیل تعیین شده تا به وظیفه خود در حوزه اشتغال عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله با هدف توسعه و تقویت مشاغل خرد و خانگی و اجرای طرح‌های در این حوزه تسهیلات با همکاری دستگاه‌های تخصصی به ویژه جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صنعت، معدن و تجارت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: این طرح‌ها بعد از بررسی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک‌ها ارسال می‌شود و امسال نیز پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی مورد توجه قرار گرفته تا با ابلاغ سهمیه ۸۹.۵ میلیارد تومانی توزیع منابع را شاهد باشیم.

رحیم زاده گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی مجوز اشتغال مشاغل خانگی صادر می‌شود و روند پرداخت تسهیلات از طریق سامانه انجام می‌شود که امیدواریم تا پایان امسال بیش از سهمیه ابلاغی جذب منابع را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: تا آخر آذرماه ۳ هزار و ۸۸۵ مجوز از سوی دستگاه‌های تخصصی در حوزه مشاغل خانگی صادر شده و بیش از ۲ هزار و ۳۰۹ نفر متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اردبیل ادامه داد: مبلغ طرح‌های مشاغل خانگی معرفی شده به بانک‌ها ۱۳۲ میلیارد تومان است که ما یک و نیم برابر ظرفیت استان متقاضی به بانک‌ها معرفی کردیم.

رحیم زاده اظهار کرد: تا آخر آذرماه بانک‌های عامل برای یک هزار و ۲۵۳ طرح بالغ بر ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: با همراهی بانک‌های عامل تلاش بر این است تا مابقی مبلغ نیز در اسرع وقت جذب و صرف اجرای مشاغل خانگی در استان اردبیل شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: استان اردبیل از لحاظ جذب تسهیلات مشاغل خانگی رتبه دوم کشور را به دست آورده که این امر جزو افتخارات استان محسوب می‌شود.

تشدید نظارت‌ها بر جلوگیری از انحراف در اجرای طرح‌ها

رحیم زاده اظهار کرد: در حوزه تسهیلات تبصره ۱۸ نیز با همکاری ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم پزشکی طرح‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته تا برای طرح‌های مصوب ۳۲ میلیارد تومان منابع اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری این سه دستگاه تاکنون ۴۱ میلیارد تومان منابع جذب شده که ۹ میلیارد تومان بیشتر از سهمیه پیش بینی شده برای استان بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: در این راستا ۱۵۸ طرح به مبلغ ۲۱۸ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده که در مجموع برای ۵۸ طرح با اشتغالزایی ۲۶۷ نفر تسهیلاتی بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

رحیم زاده فعال بودن کمیته نظارت را در سرکشی و بازدید از طرح‌های اجرایی یادآور شد و بیان کرد: این گروه‌های نظارت هم در مرکز استان و هم شهرستان‌ها فعال بوده تا انحراف در اجرای طرح‌ها به حداقل برسد.

وی افزود: در صورت مشاهده انحراف در اجرای طرح‌های اشتغالزا بانک‌های عامل مبلغ پرداختی را عودت داده و روند کار را متوقف می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 956295