taghlid
18 بهمن 1401 - 12:21

مراسم رونمایی از کتاب سلام پهلوان برگزار شد+تصاویر

مراسم رونمایی از کتاب «سلام پهلوان»خصایص پهلوانی، جوانمردی و خاطرات ورزشی شهید قاسم سلیمانی صبح امروز (سه شنبه) با حضور مسولان کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از کتاب «سلام پهلوان» خصایص پهلوانی،  جوانمردی و خاطرات ورزشی شهید قاسم سلیمانی صبح امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه از سوی کمیته ملی المپیک و پارالمپیک با حضور مسئولین و ورزشکاران در محل سالن پارالمپیک برگزار شد.

در این مراسم، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک، غفور کارگری رئیس کمیته پارالمپیک، گودرزی وزیر سابق وزارت ورزش و جوانان، احمدی معاون سابق وزیر ورزش و تعدادی از روسای فدراسیون ها حضور دارند.

مراسم افتتاحیه با تلاوتی از قرآن آغاز شد، پس از آن سرود ملی کشورمان پخش شد و در ادامه مراسم نیز با اجرای مرشد برنامه ادامه پیدا کرد.

 

در ادامه این مراسم کلیپی از صحبت های مقام معظم رهبری در حمایت از فرزندان شهدا در جمع حضور حاضرین پخش شد و پس از آن سردار مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی در ابتدای صحبت های خود از خاطرات و رشادت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و حضور وی در جنگ های سوریه، غزه و لبنان برای حاضرین تعریف کرد.

در ادامه مراسم، سرود سلام فرمانده برای حاضرین پخش شد و پس از آن گوشه ای صحبت های شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پخش شد.

 

کارگری رئیس پارالمپیک در ادامه این مراسم اظهار داشت: رشد و‌ پیشرفت جامعه اسلامی ما در ابعاد مختلف از جمله در عرصه ورزش، مدیون این دهه فجر و انقلاب است. از طرف رییس کمیته ملی المپیک خسروی وفا و به نمایندگی از کمیته ملی پارالمپیک خدمت همه عزیزان و دوستان خیر مقدم عرض می‌کنیم. به ویژه خدمت روسای فدراسیون و ورزشکاران قهرمان و همه دوستان مه در مراسم حضور دارند، امیدوارم این مراسم مرضی خداوند باشد. از عمق جان می‌گویم شما حاضرین همه میهمان حاج قاسم هستید، روح او در جلسه است. مهمان نوازی از ویژگی های حاج قاسم بود، او همیشه آغوش خود را برای میهمان باز میکرد.

وی در ادامه افزود: اسم کتابی که  زحمت جمع آوری را کشیده اند سلام پهلوان است، اسم زیبایی است، به حق حاج قاسم سلیمانی پهلوان و جوانمرد بود.

رییس پارالمپیک در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد: حاج قاسم عزیز، سه رکن در تکمیل شخصیت او وجود دارد. اولین رکن شخصیت حاج قاسم که تبدیل شد به این الکوی با عظمت و محبوب و تبدیل شد به جوانمرد، حاج قاسم در یک خانواده مذهبی سنتی که حلال و حرام را تمیز می‌داند نان خورد و رشد کرد. رکن دوم او ورود به عرصه ورزش و‌پهاوان بود، ورود به ورزش زورخانه‌ای و در کوه‌ها و در شناها شخصیت او با دست مایه مذهبی تبدیل شد به یک شخصیت جوانمرد و‌اهل گذشت بود. این ویژگی مروت و جوانمردی را حاج قاسم از صحنه ورزش گرفت، پس قهرمانان قدر خود را بدانید.

وی‌ در ادامه، خاطر نشان کرد: رکن سوم شخصیت حاج قاسم سلیمان انقلاب بود، انقلاب بود که باعث‌ پویایی این شخصیت شد، حاج قاسم‌شخصیت اش به معنی حقیقی و معنوی در انقلاب متولد شد. در جنگ رشد کرد که به بخشی از آن سردار قربانی اشاره کردند، حاج قاسم در جبهه مقاومت تکامل پیدا کرد و با شهادت کامل شد، اما حاج قاسم ابعاد وجودی خودش را آماده این انسان کامل شدن کرده بود.

کارگری در پایان، گفت: حاج قاسم یک عارف بود به معنای واقعی کلمه، گریه‌های او را ببینید، تواضع و عبادت او را ببینید، او‌ یک سیاست مدار قهار و‌کم نظیر در سطح دنیا بود. کارهایی که در منطقه کرد را همه دیدند. از مهری پورنعمی برای تدوین این کتاب تشکر میکنم و مطمن هستم که کتاب سلام پهلوان یک به زودی دو و سه تدوین شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024492