taghlid
02 دی 1401 - 23:08

پارس‌آباد پنجمین فرزند گمنام میهن را به آغوش کشید

پارس‌آباد- آئین استقبال از پیکر مطهر شهید گمنام در شهرستان پارس‌آباد با حضور جمعی از مسئولان، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها؛ بابک آدیگوزلی: مراسم استقبال باشکوه و پرشور شهید گمنام عصر روز جمعه از میدان سردار سلیمانی ورودی شهرستان پارس آباد شروع و تا مزار شهدای گمنام برپا شد و مردم ولایی و شهیدپرور پارس‌آباد شاخه‌های گل به پیکر مطهر این شهید تازه تفحص شده نثار کردند.

قشرهای مختلف مردم اعم از زن و مرد، پیر و جوان، بزرگ و کوچک و همه مردم ولایی و همیشه در صحنه پارس آباد به میدان آمدند و همچون نخستین روزهای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با غیرت و صلابت حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهدای این مسیر مقدس شدند و این شهید گمنام را همچون فرزند شهید خود به آغوش کشیدند.

حضور متفاوت خانواده‌های معظم شهدا با تمثال عکس فرزندان، پدرانشان در این مراسم و شروه خوانی مادران شهدا جلوه خاصی به مراسم تشییع شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس داده بود.

استقبال پرشکوه مردم شهرستان پارس آباد از شهدای گمنام نشان داد ملت تا آخرین قطره خون خود پای آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی هستند و حضور پرشور مردم توطئه دشمنان را همواره خنثی می‌کند.

پارس‌آباد پنجمین فرزند گمنام میهن را به آغوش کشید

یکی از جوانان دانشجو در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: شهدا با ایثار و از خود گذشتگی امنیت و آرامش را به کشور و ملت ایران هدیه کردند و ما همواره مدیون خون پاک شهدا هستیم و به واسطه ایثار و فداکاری شهدا هست که امروز در امنیت به تحصیل علم و تحصیل می‌پردازیم.

با ورود شهید گمنام به میدان سردار سلیمانی شهر پارس آباد چشمان مردم برای دیدن پیکر پاک و مطهر این شهید بارانی شده و شهرستان پارس آباد غرق در ماتم و عزا شد.

تلاش برای حفظ اهداف نظام از واجبات است

حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی، امام جمعه شهرستان پارس آباد در حاشیه مراسم تشییع شهید در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: مردم ولایی شهرستان پارس آباد با حضور پرشکوه خود در مراسم استقبال این یار دیرین انقلاب و شهید گمنام سنگ تمام گذاشتند.

وی گفت: حضور این شهید موجب انسجام و وحدت میان آحاد مردم است و باعث می‌شود بار دیگر این موضوع برایمان یادآوری شود که حفظ نظام از واجبات است و همگی باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

پارس‌آباد پنجمین فرزند گمنام میهن را به آغوش کشید

امام جمعه شهرستان پارس آباد ادامه داد: برای اینکه مقداری از شرمندگی در مقابل رشادت‌های بزرگی که شهدا انجام دادند کم کنیم، لازم است که راهشان را ادامه داده و در مسیر آن‌ها حرکت کنیم.

در مراسم استقبال از این شهید سرافراز مادرانی بودند که آرام آرام برای شهید گمنام لالایی زمزمه می‌کردند و مادرانه برایش می‌گریستند.

یکی از صحنه‌های جالب و تأثیرگذار امروز این بود که در حاشیه این مراسم مادر شهید مفقودالاثری که خود را مادر این شهید می‌دانست خالصانه و با تمام وجود به یاد فرزند خویش و تمام شهدای گمنام اشک می‌ریخت.

الحق که مادران شهدای مفقودالاثر همچنان با هر زنگ خانه‌ای با شوق و امید به سوی در می‌روند تا شاید یوسفی پشت در بوده و به کنعان بازگشته باشد و چه بسیار مادرانی که چشم انتظار، چشم بر روی این دنیا بستند.

بله مادران شهدای مفقودالاثر به مادران شهدای گمنام مبدل شده‌اند چرا که می‌دانند این شهدای گمنام دارای مادرانی هستند که همانند آنها منتظر بازگشت فرزند خود هستند و بر این اساس همانند یک مادر بر پیکر مطهر شهدای گمنام حاضر می‌شوند و خود را مادر این شهدا می‌دانند.

پروردگار به شهدا مادرانی داد که با تأسی و الگو گرفتن از حضرت فاطمه (س)، فرزندانی چون عباس (ع) تربیت کردند که فدای حسینِ زهرا (س) شوند تا مبادا آسیبی به اسلام برسد.

پارس‌آباد پنجمین فرزند گمنام میهن را به آغوش کشید

صیانت و پاسداری از خون شهدا وظیفه باشد

جابر جهان بین فرماندار شهرستان پارس آباد در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی به دلیل پاسداری از خون شهدا مهم و حساس است و اگر می‌خواهیم در مسیر شهدا و ولایت قدم برداریم، باید ویژگی شهدا را بشناسیم و به آن عمل کنیم.

وی گفت: شکوه و عظمت مراسم استقبال و بزرگداشت شهدا همواره نشانه‌ای از وحدت، اتحاد، همدلی و پایبندی مردم به نظام و شهدا است.

جهان بین با اشاره به اینکه پیکر پاک این شهید مطهر که قرار است روز سه شنبه همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهر مغانسر به خاک سپرده شود، ادامه داد:

محل انس با قرآن کریم با حضور شهید گمنام امشب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع شهر پارس آباد برگزار خواهد شد.

یکی از دانش آموزان دختر که تابلویی با عنوان حجاب عفت زن است در دست داشت و با اشاره به اینکه هدف دشمن ترویج بی حجابی در جامعه است، تصریح کرد: حفظ عفت و پاکدامنی و حجاب موجب عزت و سربلندی انقلاب اسلامی است و ما با الگو گرفتن از خانم فاطمه زهرا (س) با حجاب خود راه شهدا را ادامه داده و دشمنان ایران اسلامی به اهداف شوم خود نمی رسند.

پارس‌آباد پنجمین فرزند گمنام میهن را به آغوش کشید

شهدای گمنام نماد اقتدار نظام هستند

بهروز فخیمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پارس آباد هم در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه

استقبال از پیکر پاک و مطهر باشکوه شهید گمنام برگ زرین دیگری بر افتخارات شهرستان پارس آباد است، افزود: شهرستان پارس آباد ۲۵۶ شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

وی با اشاره به اینکه این شهید گمنام پنجمین شهید گمنام در شهرستان پارس آباد است، عنوان کرد: پیکر این شهید گمنام متعلق به جوان ۲۵ ساله و معراج جزیره مجنون و عروج اسفندماه ۱۳۶۲ عملیات خیبر بوده است.

فخیمی با اشاره به اینکه شهیدان نماد اقتدار ملت و سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، بیان کرد: نزد باری تعالی هیچ امری بالاتر از این نیست که انسان جان خود را در راه اسلام بدهد که شهدا شجاعانه این کار را انجام دادند و به همین دلیل مظهر عدالت هستند.

شهر مغانسر ۲۲ شهید در هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است و این شهید اولین شهید گمنام که قرار است شهر مغانسر به خاک سپرده شود و مردم شهر مغانسر بی صبرانه آماده به آغوش کشیدن این شهید گمنام است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 929256