taghlid
01 فروردین 1402 - 22:10

تمرکز بارش‌ها در مناطق مختلف اردبیل تا هفته آینده

اردبیل-مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: تمرکز بارش ها بیشتر در مناطق مرکزی، جنوبی و بخش های از شهرستان های گرمی و انگوت را شاهدیم و اوج بارش از عصر امروز تا قبل از ظهر فردا انتظار می رود.

سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز و فردا شرایط جوی در سطح استان همچنان ناپایدار بوده و ضمن وزش باد شرقی- خزری گاهی با سرعت تند توأم با هوای نسبتاً سرد در بیشتر مناطق استان بارش باران گاهی به صورت رگبار باران پیش بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز بارش‌ها بیشتر در مناطق مرکزی، جنوبی و بخش‌های از شهرستان‌های گرمی و انگوت بوده و اوج بارش از عصر امروز تا قبل از ظهر فردا انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: با توجه به کاهش دمای هوا بارش در ارتفاعات، مناطق کوهستانی به شکل برف و در بخش‌هایی از شهرستان‌های خلخال، کوثر، نمین، سرعین و نیر مخلوط باران و برف خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه طی این مدت بارش در مناطق شمالی استان پراکنده و خفیف پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: از روز پنجشنبه تا عصر شنبه هفته آینده هرچند شرایط جوی نسبتاً پایدار بوده و آسمان استان غالباً صاف همراه با افزایش نسبی دمای هوا خواهد بود.

وی گفت: از شرایط فصلی و محلی در ساعات عصر و اوایل شب در مناطق کوهستانی رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: از عصر شنبه سامانه بارشی دیگری وارد استان شده و در روزهای یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق استان بارش باران خواهیم داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1103415