taghlid
18 بهمن 1401 - 16:45

دادستان اصفهان: اعتیاد ریشه در بسیاری از جرائم دارد

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان با بیان اینکه اعتیاد ریشه در بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی دارد، گفت: یکی از عوامل افزایش سرقت‌های خرد معتادان متجاهر هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سید محمد موسویان دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در آیین بهره‌برداری از مرکز جامع توانمندسازی معتادین متجاهر اظهار کرد: این مرکز دیرهنگام به بهره‌برداری رسید و واقعا جای خالی آن در استان اصفهان حس می‌شد، ولی بسیار خوب است و مثل این مرکز در کشور نداریم.

وی با بیان اینکه اعتیاد از لحاظ قانون برای ما جرم تلقی می‌شود ولی به معتادان به چشم بیمار نگاه می‌شود؛ گفت: معتادی که آسیب دیده است، از لحاظ روحی، جسمی و روانی بیمار است و مجرم نیست و باید درمان شود.

موسویان تصریح کرد: امروزه کمتر کسی به معتادان به چشم مجرم نگاه می‌کند اما آسیب مهمتر و بالاتر این است که معتاد متجاهر می‌شود و آن موقع آسیب اجتماعی بزرگی برای ما به وجود می‌آید و دستگاه‌های مرتبط ورود می‌کنند و اقدامات لازم برای درمان آن‌ها را انجام می‌دهند.

دادستان اصفهان با بیان اینکه اعتیاد ریشه در بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی دارد، تاکید کرد: دو جرم خیلی تاثیرگذار چهره شهر را بر هم می‌زنند، یکی تکدی‌گری و دوم سرقت‌های خرد است که یکی از عوامل افزایش سرقت‌های خرد معتادان متجاهر هستند.

پایان پیام/ ۶۲۱۳۲/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025363